Top dôvody, prečo si viesť tréningový denník!

Kvalitný tréningový denník nie je na zahodenie. Priblížme si niekoľko dobrých dôvodov, prečo si založiť tréningový denník a pravidelne ho plniť počtom opakovaní. Online fitness tréner je užitočným doplnkom, pretože len vďaka nemu máte komplexný prehľad o tom, koľko ste odcvičili. Aj kedy a za koľko. Predstavujeme najpodceňovanejšieho pomocníka vo fitness – tréningový plán a s ním súvisiaci tréningový denník!

Pre mnohých z nás je vedenie tréningového denníka a zapisovanie všetkých vykonaných opakovaní, sérií , cvikov , váh a pocitov z tréningu strata času. Iba naoko. Úprimne, koľko krát ste v posilňovni videli človeka cvičiť s tréningovým denníkom? Pokojne počítajte za posledné dva mesiace, najpravdepodobnejšie Vám vystačia prsty na rukách.

Lenže tréningový denník je esenciálna vec pre premyslené trénovanie s dôrazom na výsledky. Buď si denník vediete a tým pádom máte jasný prehľad o tom , čo v posilňovni robíte a aký bude váš nasledujúci tréning. Druhá možnosť je častejšia a reprezentuje blúdenie po posilňovni a pocitové cvičenie. Naozaj ste prišli do posilňovne cvičiť tak, že skáčete medzi strojmi a nemáte jasnú predstavu?

Ak si nevediete poctivo tréningový denník , potom pravdepodobne nemáte ani konkrétny tréningový plán. Ako chcete dosahovať výsledky, keď nepoznáte konkrétnu cestu k nim? Nezapisujete si nič, čo ste odcvičili. NIČ! Ak to preženieme, Vaša návšteva posilňovne nebol kvalitný tréning. Šli ste si len zacvičiť rekreačne. Lenže potom sa nesmiete čudovať, že výsledky neodpovedajú mesiacom stráveným v posilňovni. Ako môžete napredovať, ak je výber cvikov ovplyvnený vašou momentálnou náladou či obsadenosťou strojov?

Image

Pamätáte si všetky svoje maximá a viete povedať, či dnes zvládnete prihodiť o kúsok viac? Sotva. Keď k tomu prirátame fakt, že si nevediete záznamy o svojich tréningoch, potom je Vaša snaha zbytočne limitovaná. Predsa sú to Vaše maximá, ktoré chcete pokoriť a zlepšiť.

Kvalitné a premyslené záznamy o výkonoch z tréningov spolu s tréningovým plánom sú tou najlepšou cestou, ktorá vás dovedie k viditeľným výsledkom! Preto vyskúšajte tréningový denník – odporúčame komplexnú formu online fitness trénera na MyBodyManager.sk, s ktorým je vedenie tréningového denníka efektívne a výhodne. A to nielen cenovo!

Advertisements

One thought on “Top dôvody, prečo si viesť tréningový denník!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s