Prečo cvičiť ráno?

Niektorí ľudia vám povedia, že je úplne jedno, v akú dennú dobu cvičíte. Myslí si, že konečný výsledok bude rovnaký, keď cvičíte v 07:00 alebo 19:00. Potom sú tu ľudia, ktorí veria, že je lepšie sa rozcvičiť ráno a rozohriať svaly. Aj keď sú názory sporné, zo cvičenie ráno plynie veľa výhod.

 

Prečo cvičiť ráno?
1. Bez čakania

Vytáča vás, keď musíte v posilňovni čakať na to, až bude voľný prístroj? A už úplne neznášate, keď sa dôjdete napiť a niekto Vám ho zasadne?

Ale keď vstanete skoro ráno, budete mať tú česť zdieľať celú telocvičňu iba s ľuďmi, ktorí zmýšľajú rovnako ako vy. Budete môcť cvičiť naplno, bez čakania až sa uvoľní stroj.
2. Naštartujete metabolizmus

Ranným cvičením naštartujete metabolizmus a udržíte ho v lepšom chode po niekoľko hodín. Tým bude spaľovať viac kalórií, ako keď si ráno dáte Tatranky. Ak patríte k ľuďom, ktorí sedia za stolom celý deň, asi dobre viete, prečo je toto tak dôležité.
3. Dostanete energiu

Zaznamenali ste niekedy, prečo sú ranné rozcvičky na dennom poriadku v armáde? Dáva vojakom energiu, aby potom zvládli s celý náročný deň.
4. Prečistí Vám myseľ

Nemám na mysli niečo ako jogu alebo niečo na ten spôsob, ale fyzické cvičenie Vám naozaj pomôže prečistiť hlavu. Než začnete oficiálne svoj deň (prác, školou), zbavíte sa stresu a budete mať perspektívnejšie vyhliadky a lepšie nápady.
5. Zvýši pozornosť

Ak cvičíte, možno ste už zaznamenali, že sa po tom cítite viac v pozore a pripravení riešiť problémy a nástrahy dňa. Je to kvôli zvýšenému prísunu krvi do mozgu.
6. Zlepší disciplínu

Dá veľa práce zdvihnú ráno zadok z postele a ísť niečo robiť, obzvlášť, keď chcete ísť posilňovať. Keď sa ale prekonáte, zlepší kvalitu Vášho života.
7. Zlepší vám postavu

Pekná predstava, že sa Vám pred raňajkami páli tuky v tele. Ale bohužiaľ je mylná – popravde, cvičenie pred raňajkami môže Vaše telo uviesť do katabolického stavu (kedy spaľuje svaly a čerpá energiu). Je lepšie dať si pol hodiny pred cvičením nízko kalorickú raňajkách, niečo ako jablko alebo jogurt. Tým získate energiu na rannú rozcvičku a rýchlo sa spáli.

Nastavte si teda budík!

 

Tréningový plán pre cvičenie ráno

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s